Vásárlási döntés előtt kérjük figyelembe venni, hogy a klubos hordozók paraméterei sok esetben eltérhetnek a piacon megtalálható, azonos márkájú és típusú hordozóktól, hiszen a babahordozás, illetve hordozókészítés egy dinamikusan fejlődő terület!
Az alábbi szempontokat érdemes megvizsgálni a választás előtt:
- a baba kora, mérete, de elsősorban mozgásfejlődési szintje, esetleges különleges körülményei
- a szülők milyen élethelyzetben, mire szeretnék használni a hordozást
- a szülők esetleges különleges körülményei
- a hordozóeszközök tulajdonságai, azok babára gyakorolt hatásai
- a hordozóeszközök kihasználhatósága (hogyan, meddig lehet használni őket), esetleges állítási lehetőségeik
- ár, átvételi lehetőségek és költségek
A klubokban a próba, illetve kölcsönzés kapcsán is tudnak segíteni a tanácsadók, de akár kedvezményes kuponkódokhoz is hozzájuthatunk.
Ha a családnak nem áll módjában saját hordozóeszközt vásárolni, egyes klubok tudnak rászorulóknak karitatív alapon kölcsönözni, vagy ebben a facebook-os csoportban szintén ingyenesen igényelhetnek meghatározott időtávra hordozót.
Felhívjuk a figyelmet arra, hogy otthon nem tanácsos szakértelem nélkül hordozóeszköz-varrásba kezdeni!
A kendők és a hordozóeszközök minőségével, eredetiségével, hibáival, s azok javításával kapcsolatban itt lehet kérdéseket feltenni, segítséget kérni.
Lehetőség szerint minőségi hordozóeszközt válasszunk, s azt megbízható forrásból szerezzük be!
A Zuglói Babahordozó Klub által ajánlott lelőhelyek, ahol nem csak használt hordozókat, hanem gyártói kedvezményekkel is találkozhatunk:
- Babahordozó eszközök adás-vétele, cseréje...
- Kenguruk és hordozókendők eladás vétel csere csoportja
Használt hordozóeszköz vásárlása esetén érdemes megtudakolni a hordozó korábbi életútját, esetleges javításait! Figyelembe kell venni, hogy sok esetben nem visszakövethető a kinézett eszköz útja, használódása, s azt sem tudjuk, hogy csak állásukban is mennyit amortizálódnak a hordozók, illetve azok varrása, csatjai, hevederjei stb. Nem tudhatjuk biztosra azt sem, hogy a korábbi tulajdonosok hogy bántak a hordozóeszközzel. Az eladónk értékesítési múltjáról, megbízhatóságáról feedback csoportokban tájékozódhatunk.
Szerencsésebb esetben megvan a számla, és a garancia is él még a használt hordozóra.
Tartsuk szem előtt azt is, hogy a hordozókészítés egy dinamikusan fejlődő terület, gyakran eltérés lehet az azonos márkájú és típusú eszközök között, valamint egy-egy gyártmánynak rejtett hibái is lehetnek, melyekre csak évek múltán derül fény. Ilyen esetben, ha tudjuk, keressük meg a gyártót!
Lehetőség szerint még vásárlás előtt személyesen vizsgáljuk meg a hordozót (méret, folt, szakadás, szálkihúzódás, csatok, hevederek, tartozékok stb.)!
- hazai kézműves hordozóeszköz-készítők saját facebook-os csoportjai, honlapjai: